Espai de benvinguda a noves cooperatives

Cooperativisme » Actualitat » Espai de benvinguda a noves cooperatives
Comparteix:
Nova trobada entre cooperatives de recent incorporació a la nostra entitat. L'espai benvinguda permet conèixer de forma propera el Consell rector i l'equip tècnic.

La Federació de Cooperatives de Treball de Catalunya organitza trimestralment trobades de noves cooperatives que s’han incorporat recentment a la nostra entitat. Amb l’objectiu d’oferir un espai de proximitat per explicar els diferents àmbits d’actuació de la Federació, l’espai benvingudes és essencial per a permetre que les noves cooperatives puguin conèixer en detall qui som, com ens organitzem i què fem com a entitat representativa del cooperativisme de treball.

Una desena de cooperatives que s’han incorporat a la Federació els darrers mesos han assistit a la Benvinguda, que ha comptat amb la participació de Raimon Gassiot, integrant del Consell Rector, així com de Guillem Perdrix, director, i Dolors Ferré, referent de l’àrea de promoció de l’equip tècnic.

L'espai de benvinguda és un punt de trobada que permet a les noves cooperatives plantejar expectatives respecte a la Federació i, completar la seva visió amb el Consell rector i l’equip tècnic. 

 

Etiquetes: